Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (135)

 Hokej (4)

 MMA (7)

 Stolný tenis (34)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Federer pri hre o osemfinále Roland Garros nestratil ani set

30.05.2015 Ako druhý nasadený v turnaji zvíťazil Roger Federer v 3. kole dvojhry mužov na Roland Garros nad Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny.

 

Švajčiarsky tenista Roger Federer nasadený ako druhý zvíťazil v piatkovom zápase 3. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži nad Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny 6:4, 6:3, 6:2.

Džumhur pred zápasom pociťoval nadšenie

Víťaz bol na Dvorci Philippa Chatriera efektívny pri využívaní brejkových príležitostí. Z ôsmich premenil šesť, zatiaľ čo súper jednu z piatich. Dvadsaťtriročný Sarajevčan, 87. v počítačovom poradí, vzdoroval favoritovi 88 minút. 

"Nikdy predtým som s ním nehral. Dobre sa hýbe, je veľmi rýchly. Nepoznal som ho a nevedel som, ako si bude počínať v kľúčových okamihoch. Keď som sa však dostal do rytmu, bolo to lepšie a lepšie. Bol som v stave hrať čoraz uvoľnenejšie a vnášať do toho pestrosť," skonštatoval Federer. 

"Som značne v pohode," skonštatoval víťaz a k súperovi dodal: "Nepoznal som ho a nevedel som, ako si bude počínať v kľúčových stavoch." 

Federera čaká nevyspytateľný Monfils

Džumhur podľa webu ATP povedal: "Pred zápasom som pociťoval nadšenie a nebol som natoľko nervózny, ako keď som čelil vlani Berdychovi či Ferrerovi. Moja hra bola v poriadku, Rogerovi to však išlo veľmi dobre, gratulujem mu." 

Tridsaťtriročný bazilejský rodák Federer bude v osemfinálovom 4. kole hrať s nevyspytateľným domácim Gaelom Monfilsom (14.), ktorý v 3. kole prekonal Uruguajčana Pabla Cuevasa 4:6, 7:6 (1), 3:6, 6:4, 6:3 z manka 1:4 s dvojitým brejkom vo štvrtom sete. 

V "maratónoch" teraz Monfils má bilanciu 15:10, z toho na Roland Garros pozoruhodných 10:3. V roku 2008 si práve na tomto turnaji utvoril svoj grandslamový rekord v podobe semifinále, v ktorom nestačil zhodou okolností na Federera. 


Federer s rekordom medzi aktívnymi tenistami

Charizmatický 28-ročný Francúz celkovo proti Švajčiarovi stojí 4:8, ale uspel v ostatných dvoch súpereniach, ba dokonca akurát na antuke - najprv v rámci novembrového daviscupového finále v Lille (6:1, 6:4, 6:3) a čerstvejšie v apríli v Monte Carle (6:4, 7:6 /5/). 

Niekdajší líder renkingu Federer štartuje na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 17. raz, čo je rekord medzi aktívnymi tenistami. Absolútne maximum RG držia domáci Fabrice Santoro a Francois Jauffret s 20 účasťami. 

Dovedna 17-násobný šampión z Majors Federer minulý rok pri Seine prehral v osemfinále s Lotyšom Ernestsom Gulbisom. Švajčiar teraz 62. štartom v rade na veľkej štvorke vyrovnal rekord otvorenej éry v podaní už neaktívnej Japonky Ai Sugijamovej.