Vodné pólo (5)

Volejbal (22)

Zvýhodnené kurzy (10)

Duel Spartakov vyhrala Myjava, Slovan uspel v Moravciach

20.07.2015 Spartak Myjava zvíťazil v prvom kole Fortuna ligy na vlastnom ihrisku nad Spartakom Trnava. Slovan Bratislava si odviezol tri body z ihriska Zlatých Moraviec.

V nedeľňajšom stretnutí dvoch Spartakov v rámci úvodného kola nového ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy uspel ten menej slávnejší - myjavský.

Sabo strelil obidva trnavské góly

"Kopaničiari" si poradili s trnavskými "andelmi" 4:2, diváci videli v zápase až poltucet gólov. Ten úvodný strelil už v 7. minúte Tomáš Marček, na ktorý však odpovedal Erik Sabo z pokutového kopu. V 34. minúte Frederik Bílovský opäť naklonil misky váh na stranu Myjavy, ale strelecky disponovaný E. Sabo opäť zmazal jednogólové manko.

Do kabín odchádzali predsa len spokojnejší domáci futbalisti: z priameho kopu sa presadil najlepší strelec mužstva z uplynulej sezóny (vtedy 11 gólov) Štefan Pekár - 3:2. Po zmene strán spečatil víťazstvo a tri body pre Myjavu Peter Sládek, ktorý naposledy hosťoval práve v Trnave.

Slovan rozhodol v prvom polčase

Futbalisti Slovana Bratislava začali víťazne nový ligový ročník. "Belasí" zdolali na trávniku v Zlatých Moravciach domácich hráčov FC ViOn tesne 2:1, keď všetky góly padli už v prvom polčase.

V 17. minúte sa presadila "čerstvá" akvizícia Tamás Priskin: maďarský reprezentant a rodák z Komárna zužitkoval prihrávku Marka Milinkoviča a strelil prvý súťažný gól v novom pôsobisku. Kozmopolitný tím domácich však nerezignoval a po polhodine hry vyrovnal Chorvát Marin Glavaš, ktorý zblízka dokopol loptu do siete.

O všetkom napokon rozhodol v 38. minúte Saláta, stopér Slovana nedal šancu 40-ročnému veteránovi v drese ViOn-u Pavlovi Kováčovi. Po zmene strán si oba tímy vypracovali šance na skórovanie, ale už bez gólového efektu.

Bratislavskému mužstvu sa proti Zlatým Moravciam darí, v uplynulej sezóne vyhral Slovan všetky tri vzájomné duely (2:1, 2:0, 1:0). Hráči FC ViOn, hoci v diametrálne odlišnom zložení, naposledy naplno zabodovali proti "belasým" pred viac ako dvoma rokmi - v máji 2013 (doma vyhrali 1:0).