UFC (8)

Volejbal (32)

Zvýhodnené kurzy (5)

Davos a Jekaterinburg sú v semifinále Spenglerovho pohára

30.12.2015 Domáci HC Davos zvíťazil po predĺžení nad Jokeritom Helsinki hoci necelých desať minút pred koncom tretej tretiny prehrával o dva góly.

Hokejisti domáceho HC Davos postúpili v rámci 89. ročníka Spenglerovho pohára v tomto švajčiarskom meste do semifinále. Mužstvo slovenského obrancu Jána Brejčáka zvíťazilo v utorok nad fínskym Jokeritom Helsinki 5:4 po predĺžení.

Hráčom Davosu vyšiel obrat, keď ešte necelých desať minút pred koncom prehrávali 2:4. O osude stretnutia rozhodol gólom vo 4. minúte predĺženia švajčiarsky hokejista Gregory Sciaroni. HC Davos si v semifinále zmeria sily s výberom Kanady.

Večerný súboj o účasť v semifinále rozhodol ruský Avtomobilist Jekaterinburg troma gólmi do siete Adleru Mannheim už v úvodnej tretine. Nemecký tím v zostávajúcom čase už len skorigoval na konečných 1:3, a tak sa z postupu tešil Jekaterinburg, ktorého teraz čaká švajčiarske Lugano.

Výsledky - zápas o postup do semifinále:

Jokerit Helsinki (Fín.) - HC Davos (Švaj.) 4:5 po predĺžení (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 13. D. Todd, 32. J. Aaltonen, 37. Talaja, 39. Regin - 3. Portmann, 31. Koistinen, 51. Jorg, 56. Walser, 64. Sciaroni

Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) - Adler Mannheim (Nem.) 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Góly: 8. Kivistö, 11. Torčeňuk, 17. Jemelin - 52. Raedeke