UFC (8)

Volejbal (32)

Zvýhodnené kurzy (5)

Basketbalistky Good Angels začali v Eurolige jasnou výhrou

15.10.2015 Základ nečakane hladkého víťazstva položili zverenky trénerského dua Maroš Kováčik - Peter Jankovič skvelým vstupom do zápasu.

Basketbalistkám Good Angels Košice skvele vyšiel vstup do nového ročníka prestížnej Euroligy. V domácom súboji si v stredu poradili so španielskym tímom Perfumerías Avenida Salamanca 66:47 (43:21).

Základ nečakane hladkého víťazstva položili zverenky trénerského dua Maroš Kováčik - Peter Jankovič skvelým vstupom do zápasu. Už po prvej štvrtine si utvorili 18-bodový náskok, ktorý neskôr bez problémov udržiavali.

Najlepšou domácou strelkyňou bola 16-bodová Zuzana Žirková, ktorá pridala aj 5 doskokov a 4 asistencie. O týždeň 21. 10. čaká na Košičanky druhý súboj v osemčlennej A-skupine EL, keď sa predstavia na palubovke tureckého favorita Fenerbahce Istanbul.

Good Angels Košice (SR) - Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 66:47 (26:8, 17:13, 13:16, 10:10)

Zostava a body Košíc: Oblaková 13, Langhornová (14 doskokov) a Kiššová po 10, Jurčenková 6, Bálintová 3 (Žirková 16, Hruščáková 6, Stehlíková 2)
Najviac bodov Salamancy: Margineanová 12, Gemelosová 10, Rodríguezová 7
TH: 8/6 - 15/14, fauly: 16 - 16, trojky: 6 - 1, rozhodovali: Milojevič (Maced.), Nedojič (Slovin.) a Teixeirová (Portug.)

Hlasy (zdroj: RTVS):
Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): "Hovorí sa, že súper hrá to, čo mu dovolíte. My sme mu dnes toho veľa nedovolili. Mali sme excelentný vstup do zápasu. Prvú štvrtinu sme vyhrali o 18 bodov a od toho sa všetko odvíjalo. Neskôr nás podržala obrana. Som naozaj veľmi šťastný a dievčatám patrí obrovská gratulácia za predvedený výkon."

Zuzana Žirková (kapitánka Good Angels Košice): "Po skvelom začiatku to bolo pre nás už len lepšie. V druhom polčase začali hrať naše súperky tvrdšie, ale statočne sme sa s tým vyrovnali. Prvé víťazstvo v Eurolige je naše víťazstvo, toto je naša hala."