Hokej (25)

Stolný tenis (16)

Šípky (1)

Barca vyhrala Ligu majstrov a skompletizovala treble

07.06.2015 Barcelona vo finále Ligy majstrov porazila Juventus Turín - piatykrát získala 'ušatú trofej' a vyrovnala sa Bayernu Mníchov, ktorý vyradila v semifinále.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili vo finále Ligy majstrov nad Juventusom Turín 3:1. Úvodný gól v 4. minúte strelil Ivan Rakitič. O vyrovnanie sa v 55. minúte postaral Álvaro Morata. O triumfe "blaugranas" v 68. minúte rozhodol Luis Suárez a skóre v nadstavenom čase ešte prikrášlil Neymar.

Súboj sa hral na Olympijskom štadióne v Berlíne, ktorý dal pre účely olympijských hier 1936 postaviť Adolf Hitler. Po spojeneckom víťazstve v roku 1945 štadión pripadol do britského sektora. V roku 2002 počas renovačných prác na ňom našli 250 kilogramov vážiacu britskú bombu.

Barcelona ziskom "ušatej trofeje" skompletizovala prestížne "treble", keďže v doterajšom priebehu sezóny 2014/2015 vyhrala domácu ligovú súťaž aj národný pohár. Futbalová verejnosť sa tak stala svedkom ôsmeho treble (zisk európskeho pohára a víťazstvo v domácej ligovej a pohárovej súťaži, pozn.) v doterajšej histórii. Doteraz sa podobný úspech podaril siedmim klubom (Celtic Glasgow, Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Manchester United, FC Barcelona, Inter Miláno, Bayern Mníchov), mužstvo z metropoly Katalánska je prvým, ktoré "treble" získalo dvakrát.

Juventus je dvojnásobným držiteľom európskeho pohára číslo jeden (1985 a 1996). Pred finálovým zápasom ťahal v Lige majstrov deväťzápasovú sériu bez prehry a v semifinále vyradil Real Madrid (2:1doma, 1:1 vonku).

Barcelona sa cez nemecký Bayern Mníchov (3:0 doma, 2:3 vonku) prebojovala do svojho ôsmeho finále. Okrem tejto sezóny sa zo zisku "ušatej trofeje" radovala aj v rokoch 1992, 2006, 2009 a 2011. Piatym triumfom sa vyrovnala práve Bayernu (1974, 1975, 1976, 2001, 2013).