UFC (22)

Vodné pólo (2)

Zvýhodnené kurzy (5)

Barca je vo finále, postup si v Mníchove postrážila

13.05.2015 Futbalisti FC Barcelona napriek tesnej prehre v odvete s Bayernom Mníchov postúpili do finále Ligy majstrov.

MNÍCHOV 12. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Barcelona sa stali prvými finalistami Ligy majstrov 2014/2015. V utorňajšej odvete semifinále na pôde Bayernu Mníchov síce prehrali 2:3, ale v súčte s domácim presvedčivým úspechom 3:0 spred šiestich dní im to v pohode stačí na postup.

V stredu 13. mája sa uskutoční odveta medzi Realom Madrid a Juventusom Turín, ktorý pred vlastnými fanúšikmi minulý utorok triumfoval nad obhajcom "ušatej trofeje" 2:1. Finále LM je na programe 6. júna v Berlíne.

Bayern začal rýchlym gólom

Mníchovčanom pod taktovkou niekdajšieho kouča Barcelony Pepa Guardiolu vykresal hlavičkou v 7. minúte po rohovom kope Xabiho Alonsa nádej Medhi Benatia, lenže Allianz Arenu umlčal už na sklonku úvodnej štvrťhodiny Neymar. Zblízka doťukol po krásnej rýchlej kombinácii, v ktorej figurovali aj ďalšie hlavné ofenzívne klenoty hostí Lionel Messi a Luis Suárez - 1:1.

Bayern v tej chvíli potreboval ďalšie štyri góly. Bavorom slúžilo ku cti, že nekapitulovali. Museli však hrať na značné riziko, otvárali obranu a v 29. minúte Neymar zavŕšil priebežný obrat na 2:1 pre zverencov Luisa Enriqueho. Stlmil si loptu na hrudi a chladnokrvne ju poslal z pomerne náročného uhla po zemi k bližšej žrdi popod neskoro padajúceho Manuela Neuera. Nabil mu opäť Suárez.

Mníchovčania mali viac šancí

V obojstranne ofenzívne ladenom dueli mal nielen pred zmenou strán viac príležitostí Bayern, ale Marc-André ter Stegen v bránke "Blaugranas" viackrát čaroval. Blysol sa najmä v 39. minúte, keď reflexívne stlmil "tutovku" Roberta Lewandowského a potom bleskovým presunom ešte stihol vytlačiť loptu z bránkovej čiary.

S ochrannou maskou hrajúci Poliak sa dočkal až v 59. minúte, keď ho na hranici pokutového územia nedostatočne blokoval Javier Mascherano - 2:2.

Barcelona prehrala prvýkrát od 21. februára

Viac ako štvrť hodiny pred koncom išiel Bayern dokonca znova do vedenia: Bastian Schweinsteiger dobre sklepol a Thomas Müller výborne trafil k žrdi. Barcelona prehrala premiérovo od 21. februára, keď na svojom Camp Nou v španielskej lige nestačila na Málagu (0:1).

Krátko po celkovo piatom góle v tomto divácky atraktívnom dueli, ktorý však bol bez citeľnejšieho "postupového" napätia, prišiel na trávnik Barcelončan Xavi Hernández. Znamenalo to jeho rekordný jubilejný 150. štart v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži, o necelých 24 hodín sa môže na túto métu dostať aj gólman Realu Iker Casillas.

Barca sa prebojovala do svojho ôsmeho finále. Radovala sa v rokoch 1992, 2006, 2009 a 2011. Prípadným piatym triumfom sa môže vyrovnať práve Bayernu (1974, 1975, 1976, 2001, 2013).